Uzsākts ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvalde un Valsts izglītības attīstības aģentūra parakstīja sadarbības līgumu par Eiropas Savienības fondu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa «Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» īstenošanu. Projekts tiks īstenots līdz 2020. gada 30. decembrim.

Rēzeknes 3. vidusskola projektā piedalās no 2017.gada 1. marta līdz  2020.gadam 31.decembrīm.

Skolēniem iespēja piedalīties LLU tiešsaistes Karjeras dienās

Karjeras konsultants

Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. 8.3.5.0./16/I/001 ietvaros, Rēzeknes 3.vidusskolā strādā pedagogs karjeras konsultants Līga Bistrova, pie kuras var saņemt individuālo karjeras konsultāciju (arī šobrīd attālināti).

Darba laiks:

Otrdienas: 8:00 – 12:00

Trešdiena 8:00 – 11:00

Ceturtdienas: 8:00 – 12:00

Ko var iegūt skolēns no individuālajām konsultācijām ar karjeras konsultantu?

  • labāk apzināt savas intereses, prasmes, iespējas un vērtības;
  • padziļināt izpratni par karjeras izvēli;
  • iegūt labāku skaidrību par rīcības plānu – ko darīt tālāk studiju vai karjeras izvēlē;
  • gūt atbalstu studiju un karjeras lēmumu pieņemšanā;
  • uzzināt, kur meklēt informāciju par studiju iespējām, jauniešu vai skolēnu darba iespējām;
  • palīdzību CV un motivācijas vēstules izveidē u.c.

Individuālās karjeras konsultācijas šobrīd pieejamas attālināti: iepriekš pieteikšanās konsultācijai ir obligāta. Pieteikties konsultācijai var pie pedagoga karjeras konsultanta pa tālruni: 29121139 epastā: bistrovaliga@inbox.lv vai whatsapp.

No 26. līdz 30.oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisināsies Karjeras nedēļa 2020, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

  1. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27. oktobrī plkst. 19:00 – 20:00, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Diskusijā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. Diskusijas laikā tiks arī meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezin, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā.

Savukārt 28.oktobrī plkst.10:00 – 11:00 moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies  Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins. Diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanā. Pasākuma laikā notiks video pieslēgšanās 3 dažādiem uzņēmumiem Latvijā, kur vairāku profesiju pārstāvji iepazīstinās ar savu ikdienu un atklās, kas viņiem ir palīdzējis virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, kuros no apkārtējiem cilvēkiem ir bijis vērtīgi ieklausīties, kādi ir bijuši labākie saņemtie padomi u.c . Abas diskusijas notiks @TavaiKarjerai Facebook kontā. Aicinām sekot @TavaiKarjerai.

Visa informācija par Karjeras nedēļu 2020 pie pedagoga karjeras konsultanta Līgas Bistrovas

Karjeras speciālista pasākumu plāns

Projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rēzeknes 3.vidusskolā  2018./2019. m.g. I semestrī notika virkne interesantu un aizraujošu iepazīšanu ar dažādam profesijām.

“Es vēlos būt” – pasākumā piedalījās 5.-9.klašu skolēni. Pasākuma mērķis: pielietojot daudzveidīgas interaktīvas metodes, attīstīt skolēnos kompetences personības izaugsmei, lai veidotos pašmotivēts, par savām spējām un interesēm pārliecināts jaunietis, kurš domā, iesaistās, darbojas un ir gatavs karjeras izvēlei.

    

“Mikrobiologa darbs”pasākumā piedalījās 10.klašu skolēni. Pasākuma mērķis: iepazīties ar mikrobiologa  profesijas darba specifiku un profesijas būtiskajiem aspektiem, kā arī saņemt informāciju par izglītības un prakses iespējām dotajā profesijā.

“Fizioterapeita darbs”pasākumā piedalījās 7.klašu skolēni. Pasākuma mērķis: iepazīties ar fizioterapeita   profesijas darba specifiku un profesijas būtiskajiem aspektiem, kā arī saņemt informāciju par izglītības un prakses iespējām dotajā profesijā.

“Podnieka amatu noslēpumi” –  pasākumā piedalījās 1.klašu skolēni. Mācību ekskursija ar mērķi – gūt priekšstatu par podnieka amatu. Nodarbībās laikā skolēni uzzināja par keramika amatu, viņa darba ikdienu, prasmēm, kas nepieciešamas, lai taptu kvalitatīvs produkts

 

“Aizraujošā psiholoģija”  – pasākumā piedalījās 10.klašu skolēni. Nodarbības laikā skolēni uzzināja par psihologa profesiju ,darba specifiku, izglītības iegūšanas iespējam, kā arī par psihologa karjeras izaugsmes iespējām. Praktiskajā nodarbības daļā, skolēni noteica savas personības stipras un vajās puses, izpētīja savas profesionālas tieksmes un intereses.

“Sporta profesijas izvēles ceļš”pasākumā piedalījās 8.klašu skolēni. Lekcija diskusija par to, kā izvēlēties sev piemērotāko profesiju sporta jomā, kā arī paplašināt zināšanas par sporta jomā saistītājām profesijām. Skolēni saņēma padomus kā soli pa soliem nonākt līdz nākotnes profesijas izvēlei  sportā jomā. Ieguva informāciju par  profesionālas izglītības iespējam Latvijā un  sporta speciālistu pieprasījumu.

“Gravēšana, kā mākslas forma” –  pasākumā piedalījās 7.klašu skolēni. Lekcijas laika skolēniem uzzināja par mākslinieciskas jomas profesiju – gravētājs. Speciālists sniedza informāciju un dalījies ar pieredzi par šis profesijas darba specifiku, profesionālajām kompetencēm un pieprasījumu darba tirgu. Lekcijas laika skolēniem izveidojas sapratne par gravīra profesiju. Praktiskajā daļā skolēniem bija iespējā izmēģināt gravēšanas tehnikas.