Rēzeknes 3.vidusskolas pasākumu plānojums izglītojamajiem

2020./2021.m.g. I semestrī

Rēzeknes 3.vidusskola Rīgas Motormuzejā

Pateicoties Valsts finansētai programmai „Latvijas skolas soma”, septembra nogale tika aizvadīta izzinošajā braucienā, apmeklējot Rīgas Motormuzeju. Muzeja apmeklējuma laikā mēs iepazināmies ar dažādo transportlīdzekļu uzbūvi un darbības mehāniku, kas palīdzēja praktiski izprast impulsa momenta nezūdamības likumu, spējām prognozēt ķermeņa kustību un mijiedarbību tehnikā, kas iepriekš tika mācīts fizikas stundās. Protams, arī izmēģinājām autosporta simulatoru, pateicoties kuram raksturojām vienmērīgu un vienmērīgi paātrinātu kustību. Secinājām, ka neprofesionālam cilvēkam nav tik viegli sasniegt un noturēt noteikto kustību, ja tev nav pieredzes.

Ka arī mums izdevās aplūkot muzeja pastāvīgo ekspozīciju un mašīnbūves attīstības posmus. Vēlos piebilst, ka katrs motortehnikas eksemplārs piesaistīja mūsu uzmanību un it kā aiznesa mūs pagātnē. Vēl vairāk piesaistīja uzmanību veco automobiļu un radio aprīkojuma kolekcija. Nodarbības vadītājs pastaigas laikā arī stāstīja par katras ierīces nozīmi mūsdienu mašīnbūves procesos.

Kopumā, pēc muzeja apmeklēšanas katram no mums izveidojās izpratne par to, cik daudz ir panākts mašīnbūvē un cik tālu cilvēce ir aizgājusi savā attīstībā. Noteikti iesaku apmeklēt, jo Rīgas Motormuzejs ir tā vieta, kur tiks rastas atbildes uz jautājumu: „Kam dēļ ir nepieciešams mācīt fiziku?”.

Paldies VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija”, īpaši Rīgas Motormuzeja kolektīvam un nodarbību vadītājiem par praktisko fizikas pielietošanas izskaidrojumu!

12.klases skolniece Nika Motina

Rēzeknes 3.vidusskolas skolēni Nacionālajā botāniskajā dārzā

Pateicoties Valsts apmaksātai programmai „Latvijas skolas soma”, Rēzeknes 3.vidusskolas skolēni apmeklēja Nacionālo botānisko dārzu. Tas ir lielākais botāniskais dārzs Baltijā, tāpēc mācību nodarbības tajā ir vēl īpašākas. Skolēni redzēja dažādas ekosistēmas klātienē un spēja vizualizēt šo ekosistēmu organismus, kas veicināja bioloģijas mācību procesa apgūšanu. Skolēni prata noteikt augu piederību dažādajām ekosistēmām un atšķirt Latvijas dabai raksturīgās ekosistēmas, iekļaujot tās organismus no citu dabas zonu ekosistēmām.

Stāsta 9.klases skolniece Sāra: „Botāniskajā dārzā mēs redzējām ekosistēmu dažādību, vairāk uzmanību pievērsām Latvijas dabai raksturīgākajām ekosistēmām un tropu joslas ekosistēmām. Mēs redzējām gan augus, gan arī dažus dzīvniekus, piemēram, bruņurupučus, papagaiļus un zivtiņas. Bija aizraujoši staigāt no vienas telpas uz citu telpu, kur krasi bija jūtama gaisa temperatūras atšķirība. Secināju, ka katram augam ir savi augšanas apstākļi. Ir neticami, ka cilvēki spēj arī retas un seas augu sugas saglabāt līdz mūsdienām, un mums ir iespēja tās redzēt.  Noteikti ieteiktu citiem apmeklēt Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, jo tā ir iespēja kļūt par dabas sastāvdaļu un redzēt daudz eksotisko augu sugas.”

Paldies Nacionāla botāniska dārza komandai un nodarbības vadītājai par krāšņo stāstījumu un praktiskajiem uzdevumiem!

Latvijas skolas somas koordinatore J.Borisovska-Cvetkova

Melngalvju nama ekspozīcijas apskate un 5D lidojums virs Rīgas Latvijas skolas somas ietvaros

Septembra beigās Rēzeknes 3.vidusskolas skolēniem bija iespēja apmeklēt Melngalvju namu vienu no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību un Rīgas vēsturi.

Melngalvju nams tika izvēlēts kā mācību satura papildinājums vēstures stundās, mācoties par Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību un saimniecības vēsturisko attīstību. Pētot sadarbību un tirgošanas iespējas Latvijas teritorijā, Melngalvju nams ir spilgts to laiku piemērs, kas saglabājās līdz mūsdienām. Un 5D kino papildināja angļu valodas mācību procesu, ne tikai skatoties filmu angliski, bet arī uzzinot jaunus faktus par galvaspilsētu.  Iespaidos dalījās 12.klases skolniece Anastasija.

„29.septembrī mums bija iespēja apmeklēt Melngalvju namu. Rīgas Melngalvju nams ir 14.-17. gadsimta arhitektūras piemineklis, kurš atrodas Vecrīgā. Mūs sagaidīja nodarbības vadītājs, kura vadībā mēs izzinājām Melngalvju namu. Sākumā mēs uzzinājām nama vēsturi un nozīmi mūsdienās. Pateicoties hronoloģiskai tabulai, bija iespēja analizēt dažādus vēsturiskus notikumus, kas noveda līdz mūsdienu notikumiem. Kādreizējā tirgotāju „māja” mūsdienās pavērās kā kultūrvēsturiskais mantojums, kurš šobrīd tiek izmantots pavisam savādāk nekā iepriekš.

Melngalvju namā nodarbības vadītājs parādīja arī fotoizstādi, kurā attēloti Latvijas Valsts prezidenti, apmeklējot to. Biju pārsteigta arī par Melngalvju nama konstrukciju, jo tā ir ļoti interesanta un neparasti izdomāta, īpaši, pagrabtelpās varēja redzēt vairākas mazas durtiņas, kuras kalpoja kā sadalījums starp tirgotājiem. Protams, neskatoties uz to, ka Melngalvju nams mūsdienās tiek izmantots kā telpas svinībām, tajā tik un tā var redzēt senās lietas un tā laika pieminekļus. Pēc vēsturiskā pārgājiena mēs devāmies uz vienu no Melngalvju nama telpām, kur bija iespēja apskatīt galvaspilsētu no cita skatu punkta – 5D kino.

Pēc nama apmeklējuma vēstures stundā mēs diskutējām par Melngalvju sniegumu Latvijas saimniecības attīstībā un veidojām secinājumu karti. Angļu valodas stundās pildījām darbu ar tekstu, kas bija kā papildinājums klausīšanās un skatīšanas aktivitātei pēc 5D kino redzēta.

Tas bija interesants un izzinošs brauciens un mēs noteikti brauksim vēl, lai uzzinātu vēl vairāk un vairāk.”

 Paldies SIA “Rīgas nami” par izzinošo nodarbību Melngalvju namā un interesantiem faktiem par to!

 Paldies SIA “Look at Riga” par savādāku Rīgas redzējumu!

Pie Melngalvju nama Rātslaukumā
Analizējot vēsturiskus notikumus Mengalvju nama telpās
17.gadsimta svinību telpā
Senie instrumenti darbībā (Melngalvju nama pagrabos)