Rēzeknes 3.vidusskola iniciatīvā „Latvijas skolas soma” piedalās ar 2018. gada septembra sākumu. Ikviens skolēns tiek nodrošināts ar iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti ( https://www.km.gov.lv/lv/kultura/kultura-timekli/projekti/kulturas-norises-berniem-un-jauniesiem )

Katram mācību semestrim tiek izveidots pasākumu plānojums, kurš laika gaitā tiek īstenots.

Rēzeknes 3.vidusskolas pasākumu plānojums izglītojamajiem 2020./2021.m.g. I semestrī

1.klases teātra izrādē “Cauruļzobis vienīgais”

“Latvijas skolas somas” ietvaros mūsu pirmklasnieki apmeklēja teātri “Joriks”, kurā skatījās brīnišķīgo priekšnesumu.
“Teātra “Joriks” izrādē “Cauruļzobis vienīgais”  1.a un 1.b klases skolēni bija patīkamai pārsteigti ar  mēmo detektīvu, aktieru plastiku un mūziku.
Bērni ar prieku novēroja Cauruļzobja piedzīvojumus,   klausījās mūziku, smējās un juta līdzi visiem varoņiem, kas mainīja viens otru izrādes laikā.
Audzēkņiem patika dzīvnieku dejas un plastiskas kustības, ka arī laimīgas beigas.” – dalījās iespaidos 1.b klases audzinātāja I.Meļņikova.

Paldies par iespēju baudīt priekšnesumu teātra “Joriks” komandai un programmai “Latvijas skolas soma”!

4.klases Rīgas motormuzejā

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rēzeknes 3.vidusskolas 4.klašu skolēni apmeklēja Rīgas motormuzeju. Zinoša gida pavadībā skolēni apskatīja muzeja ekspozīciju, kas veidota 10 tematiskajās grupās, uzzināja daudz jauna par autobūves pirmsākumiem un attīstību gan pasaulē, gan Latvijā.??
Paldies Rīgas motormuzeja darbiniekiem par izglītojošo nodarbību!?
   

Teātra izrāde “Polianna” 8.a klases skolēnu acīm.

18. septembrī mūsu 8.a klase kopā ar klases audzinātāju Rutu Kraukli devāmies uz Latgales vēstniecību GORS, ar mērķi apmeklēt Liepājas teātra viesizrādi bērniem pēc E. Porteres romāna «Polianna». Romānu mēs lasījām literatūrās stundās.
Izrādē pausts par to, ka mazā pilsētā ierodas 11 gadus veca meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā dzīvot. Un viņai izdevās!
Izrāde bija interesanta, gluži kā rakstīts grāmatā. Par uzdāvinātajiem svētkiem mēs un mūsu vecāki pateicamies Rēzeknes 3.vidusskolas direktorei Kristīnei Ustinovai un skolas administrācijai, jo izrādi mēs apmeklējām iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

8.a klases skolēnu
vārda Anna Vicka

Rēzeknes 3.vidusskolas pasākumu plānojums izglītojamajiem 2019./2020.m.g. I semestrī

Rēzeknes 3.vidusskolas pasākumu plānojums izglītojamajiem 2019./2020.m.g. II semestrī

10. un 11. klases skolēni Daugavpils skrošu rūpnīcā

Pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, jaunieši iepazinās ar Latvijas laikmetīgas izpausmes  “elementu” – skrošu rūpnīcu un tās darbība procesu. Daugavpils Skrošu Rūpnīca uzsāka darbību 1886.gadā. Līdz mūsdienām saražotā produkcija (munīcija) tiek eksportēta uz Eiropas valstīm. DSR ir vienīgā apmeklētājiem atvērtā munīcijas rūpnīca Baltijas valstīs. Skolēniem tika piedāvāta iespēja uzzināt kā tiek ražota sporta un medību munīcija, iepazīties ar mūsdienās un senāk izmantotiem piederumiem un iekārtām, kā arī sajust neatkārtojamu 19.gs. industriālo atmosfēru vēsturiskajā skrošu ražošanas cehā!

Paldies DSR kolektīvam par vēsturiskās Latvijas saglabāšanu!

Kultūrvēsturiskā izziņas programma Lūznavas muižā

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros  5.klašu skolēniem bija iespēja aplūkot Latvijas dabas skaistumu un kultūrainavu Lūznavas muižā.Lūznavas muiža tiek dēvēta par Latgales jūgendstila pērli. 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kur lido visi – radošas idejas un ieceres, mūzikas skaņas un dzejas vārdi, sikspārņi un Mūzas. 
Paldies muižas kolektīvam par uzņemšanu, ekskursiju un interaktīvo nodarbību!

 

Pūralādes stāsts par senajām rotām un tautiskiem rakstiem

8.-9.klašu skolēni apmeklēja tradīciju stundu stāstnieces Līgas Reiteres vadībā. 

Skolēni apskatīja pūra lādes bagātības: senās rotas 11.-13.gs. (kaklariņķus, rokassprādzes, saktas, gredzenus, piekariņus, celaines) un etnogrāfiskās rotas 18.-20.gs. (saktas, sleņģenes, gredzenus, jostas, piekariņus, vainagi).
Tautiskie raksti jostās un rotās arī tika iepazīti. Prieks bija dzirdēt stāstnieces pieredzi, saistītu ar senajām rotām filmas “Baltu ciltis” filmēšanās laukumā.

    

6.klases izglītojošā centrā “Dzelzceļš un tvaiks”

“Latvijas skolas somas” ietvaros 6.klases iepazina interaktīvo un izglītojošo centru”Dzelzceļš un tvaiks”. Skolēni vairāk izzināja dzelzceļa nozari, guva priekšstatus par dažādām fizikas likumsakarībām,

nākotnes tehnoloģijām un komunikācijas veidiem, iepazina  dzelzceļa darbību, vēsturi un mūsdienu attīstību.
Paldies nodarbības vadītājiem par zināšanu pilnveidošanu un iespēju izvērtēt dzelzceļa nepieciešamību Latvijas attīstībā.

 6.a klase piedzīvojumu meklējumos Latgales Kultūrvēstures muzejā

12.septembrī mūsu 6.a klase apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju. Nodarbība „Zemes dzīļu noslēpumi” sākās ar skaisto leģendu par princesi Mariju, princesi Lūciju un princesi Rozi.  Atmiņā palika tas, ka princesei Rozei neļāva aprēcieties ar to cilvēku, kuru viņa mīl un tādēļ viņa palikusi nelaimīga. Turpinājumā mēs devāmies uz muzeja pargābstāvu, kur mums ļāva iejusties arheologa lomā un meklēt dārgumus. Pirms praktiskās darbošanās mums izstāstīja par arheologu atradumiem Rēzeknes pilskalna apkaimē un parādīja kā pareizi jāveic izrakumi. Atrastais mūs iespaidoja, jo bija ne tikai veco laiku monētas, bet arī gludeklis, kurš darbojās uz oglēm, kā arī govs galvaskauss. Nodarbības vadītāja stāstīja par katru atrasto priekšmetu visās detaļās, kas ļāva mums „ceļot ” gadsimtos. Mūsu klasei tas bija kaut kas jauns un neredzēts. Mums ir prieks, ka bija tāda iespēja apmeklēt šo nodarbību, kā arī iesākam apmeklēt Latgales Kultūrvēstures muzeju.

 Rēzeknes 3.vidusskolas 6.a klases skolēni.